Hakkımızda

MUVHost hakkında genel bilgiler, vizyonumuz ve misyonumuz

Bizi daha iyi tanımak için aşağıdaki yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Hakkımızda


Şirketimiz MUV Bilişim ve Telekomünikasyon Hizmetleri LTD. ŞTİ. Mart 2014 yılında İstanbul'da kuruldu. 2014 yılında ilk veri merkezi yatırımını gerçekleştirerek Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından Yer Sağlayıcı olarak yetkilendirildi. 4 yılı aşkın süredir Kurumsal ve Bireysel her seviyeden, her ölçekten bizi tercih eden kullanıcılarımızdan edindiğimiz tecrübe ile Türkiye'nin internet altyapısına katkı sağlayan şirketimiz, Web Hosting, Veri Merkezi hizmetleri ve Bulut Bilişim alanında hizmet sağlar.MUVHost Verimerkezi, 2018 yılı itibarı ile 3 farklı lokasyonda 2000+ sunucu kapasitesi ile Türkiye’de en çok tercih edilen dedicated sunucu sağlayıcılarından birisi olmuştur. Yenilikleri ve ürettiği internet teknolojileri ile sektöre yön veren şirketimiz, yarının teknolojilerini bugünden kullanmanıza olanak sağlar. Kısaca MUVHost, bilişim teknolojileri alanında maliyetlerinizi düşürüp, ürettiği teknolojiler ile işinize değer katarken, 7 gün 24 saat esasına dayalı çalışan operasyon birimi ile birlikte birebir yedekli alt yapısı ile iş sürekliliğini en üst düzeyde tutar.

Şirketimizin bugünlere gelmesini sağlayan ve geleceğe taşıyacak olan eski ve yeni tüm müşterilerimize teşekkür ederiz.


Vizyonumuz

Ürettiğimiz teknolojiler ve sunduğumuz hizmetler ile MUVHost'u, Türkiye'de ve Globalde veri merkezi hizmetleri sektöründe düşük fiyat ve yüksek kalite denildiğinde akla gelen ilk marka olmasını sağlamaktır.


Misyonumuz

MUVHost bu vizyon kapsamında;


Bilgi Güvenliği

MUVHost olarak iş sürekliliğimize ve bilgi varlıklarınmıza yönelik her türlü riski yönetmek amacıyla;
MUVHost Datacenter Altyapısı


MUVHost veri merkezi yüksek kapasitesi ve yedekliliği ile Bursa'da bulunmaktadır. Bu nedenle Türkiye lokasyon hizmetlerimizde Türkiye'nin network erişimi konusunda fiber altyapı sağlayıcılarına yakınlığı ile önemli bir HUB noktası konumunda olan Bursa lokasyonu üzerinden hizmet verilmektedir.


Network/Firewall

Yeraltından datacenter'a ulaşan yedekli fiber hatları özel olarak fiziksel olarak korunmakta ve güvenlik kameraları ile bina içi geçiş noktaları izlenmektedir. Juniper marka router-firewall üzerinde sonlanan fiber hatlar yedekli networkümüze ulaşmaktadır. 10Gbps fiber bağlantılar ile oluşabilecek network darboğazlarının önüne geçilmektedir. Layer 3 datacenter network yapısında V-LAN teknolojisi kullanılmaktadır. Cat6-UTP HF kablolar ile yapılan network kablolaması ile iç network performansı kusursuz hale getirilmiştir. Tüm fiber ve bakır kablo demetlerinin bağlanmasında kablolara olası zararların engellenmesi için tekstil bağlar kullanılmıştır. Network trafiği, datacenter içinde bulunan sunucular 7/24 teknik personel tarafından izlenmekte, sunucularda oluşan herhangi bir arıza durumunda ilk müdahale müşteri istekleri doğrultusunda teknik ekip tarafından gerçekleştirilmektedir.


Enerji Altyapısı

Şehir şebekesinden bağımsız, orta gerilim enerji hattından yeraltı kablolar ile datacenter'a iletilen elektrik enerjisi, paylaşımsız ve fiziksel olarak korunan trafo üzerinden UPS'lere ulaşmaktadır. Şebeke enerjisinin kesildiği durumlarda, özel havalandırmalı yeraltı katında bulunan yedekli dizel jenaratörler enerji üretmektedir. Yedekli jenaratör sistemi uzun sürebilecek enerji kesintilerinde 8 saatlik zaman dilimlerinde sırası ile jenaratörleri çalıştırmakta ve olası arıza durumlarının önüne geçmektedir. Jenaratör tarafından üretilen elektrik enerjisi bilgisayar ortamında kontrol edilerek diğer jenaratöre geçiş kararı otomatik olarak verilmektedir. Şebeke jenaratör geçişleri veya şebeke enerjisinde oluşabilecek herhangi bir dalgalanmaya karşı yedekli UPS sistemi tüm yükü online olarak izlemekte ve filtrelemektedir. Kapasite ihtiyacının 1 fazlası olarak tasarlanan UPS sisteminde, UPS lerin herhangi birinde oluşabilecek bir arıza durumunda yük kesintisiz aktarılmaktadır.


Fiziksel Güvenlik

Datacenter ihtiyaçları için özel olarak dizayn edilmiş binanın her noktasında yer alan güvenlik kameraları ile izleme yapılmakta ve bu görüntüler kayıt altına alınmaktadır. Giriş ve karşılama noktasından itibaren tüm giriş ve çıkışlar manyetik güvenlik kartları ile sağlanmakta olup, yetkisiz giriş çıkışlar engellenmekte, noc, datacenter ve ofis bölümlerine girişler kayıt altına alınmaktadır. Bina geneline yerleştirilmiş duman ve gaz dedektörleri ile bina izlenmektedir. Datacenter alanı dışındaki alanlarda acil durum için yangın söndürücü araçlar yerleştirilmiş olup, binada dedektörler dışında acil durum butonları bulunmaktadır. Datacenter'da oluşabilecek bir yangın durumunda sistem FM-200 gazlı yangın söndürme sistemi ile korunuyor olup, çıkan yangın saniyeler içinde içerideki donanıma hiçbir zarar vermeden söndürülebilmektedir.


Veri Merkezimiz