Whois Sorgulama Nedir?

Whois sorgulama, alan adı sahiplik bilgileri bilinmek istenilen domain için whois servisinde sorgulama yapılmasıdır. Bu sorgulama sonucunda alan adını yöneten kayıt firmasında, alan adına ait iletişim bilgileri açık olarak sergileniyorsa bilgiler görüntülenebilir. Bir alan adının kime ait öğrenmek için MUVHost whois sorgulama servisini kullanabilirsiniz. Sorgulama ücretsizdir ve dilediğiniz kadar sorgulama yapabilirsiniz.

Whois Bilgileri Nasıl Düzenlenir?

Alan adınızın sahiplik bilgileri manasına gelen whois bilgilerini gizleme ya da sergileme seçeneğine sahipsiniz. Alan adınızı yönettiğiniz firmanın Alan adı yönetim paneline erişerek alan adınızı sahiplik bilgilerini düzenleyebilirsiniz. MUVHost'da alan adı sahiplik bilgileri gizleme ücretsizdir.

Sıkça Sorulan Sorular

Whois sorgulama ile ilgili detaylı bilgiye mi ihtiyacınız var?

Whois bilgileri, etki alanı sahibinin kimliğini ve iletişim bilgilerini gösterir. Bu bilgiler, etki alanının güvenilirliği ve itibarı açısından önemlidir. Ayrıca, teknik sorunların giderilmesi veya etki alanının yeniden kaydedilmesi gibi işlemler için de kullanılabilir.
Evet, Whois bilgileri gizlenebilir. Etki alanı sahipleri, özel alan adı gizleme hizmetleri kullanarak kişisel bilgilerini koruyabilirler. Böylece, Whois sorgulamalarında kişisel iletişim bilgileri yerine gizli bir e-posta adresi veya proxy bilgileri görüntülenir. Bu, spam veya kötü niyetli kullanımlardan korunmanıza yardımcı olur.
Hayır. muvhost.com web sitemizde domain kaydı yaptığınızda birçok ücretsiz servislere sahip oluyorsunuz. Domain kaydı ile sahip olduğunuz ücretsiz servislerden birisi de whois gizleme özelliğidir. Whois gizleme özelliği ücretsizdir ve herhangi bir ekstra ücret talep edilmez.
Whois bilgilerinizi düzenlemek için, alan adınızı kayıt ettiğiniz firmaya başvurmanız gerekmektedir. Firma yetkilileri değişiklikleri domain kayıt operatöründe sağlayacak ve domain sahiplik bilgileriniz değiştirilmiş olacaktır.

Hizmette de Destekte de Sınır Yok!

Projelerinizi büyütürken asla yalnız değilsiniz. İhtiyacınız olduğu her anda uzman destek mühendislerimiz 7/24 farklı kanallardan hizmet vermek için hazır!