SSL Sertifikaları

Projelerinize profesyonel değerler katın! SSL sertifikaları ile yüksekleri hedefleyin

Ücretsiz kurulum desteği ve uygun fiyatlar ile SSL sertifikaları!

Comodo EV SSL Genel Bilgiler

Comodo’nun iş dünyası onaylı SSL sertifikası ile müşterilerinizin ve ziyaretçilerinizin güvenliğini sağlarken güvenlerini kazanırsınız. Comodo SSL web sunucunuzu korumak ve sitenizin ziyaretçilerine güven sağlamak konusunda profesyonel bir çözümdür.

2048-bit şifrelemeye hazır ve patentli güven logosuna sahip EV SSL Sertifikası güven oluşturmak için biçilmiş kaftandır. İçeriğindeki logo ve sağladığı altın kilit ile müşterileriniz güvenli HTTPS bağlantısı üzerinden işlemlerini hallederken gönül rahatlığıyla sitenizde gezebilirler.

 • EV SSL teknolojisi, “Yeşil Adres Çubuğu” özelliği ile güven olgusunu görselleştirerek, kullanıcılara en üst düzeyde güven sağlar. Kullanıcılar EV SSL kullanan bir web sitesini ziyaret ettiklerinde, tarayıcılarının adres çubuğu yeşil renge döner . Bu görsel uyarı bütün kullanıcılar tarafından kolayca farkedilir.
 • Görsel güvence firmaların kullanıclarına sunduğu güveni arttırır, yarıda kesilen alışverişleri oranlarını düşürür ve böylelikle uzun süreli gelir sağlamakta firmalara yardımcı olur.
 • Bir tek sertifika www.domain.com ve domain.com 'i korur.
  Yeşil adres çubuğu içinde, sertifika sahibi kurumun firma bilgileri ve sertifikanın hangi sağlayıcı tarafından temin edildiği hareketli bir şekilde gösterilir.
 • Aynı zamanda sitenin sağ alt köşesinde konumlandırılan Corner of Trust güven logosu ile kullanıcıların sitenize olan güveni pekiştirilir. Böylelikle sitenize olan güven arttığında da ziyaretçilerinizin, müşterilerinize dönüşmesi kolaylaşır .
 • EV SSL Sertifikası ile phishing ataklarından korunursunuz.
 • EV SSL sertifikası güçlü şifreleme ve ID onaylama kapasitesi ile yüksek seviyeli güvenlik sağlar.
 • EV SSL Sertifika,evrensel tüm tarayıcılar, cep telefonları ve cihazlar ile çalışır.
 • SGC teknolojisi eski tarayıcılarda zayıf şifreleme gücünü artırır
 • Tıklanabilir güvenli site mührü
 • SSL pazar lideri olan Comodo'nun size sağlayacağı EV SSL sertifikası ile kullanıcılarınızı bir adım öne geçirebilrisiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

EV SSL sertifikasını sizden satın alabilir miyim?
- Resmi firma sahibi her kurum EV SSL sertifika ihtiyacını MUVHost'dan temin edebilir.

Neden EV SSL sertifika almalıyım?
- EV SSL teknolojisi, “Yeşil Adres Çubuğu” özelliği ile güven olgusunu görselleştirerek, kullanıcılara en üst düzeyde güven sağlar. Kullanıcılar EV SSL kullanan bir web sitesini ziyaret ettiklerinde, tarayıcılarının adres çubuğu yeşil renge döner. Bu görsel uyarı bütün kullanıcılar tarafından kolayca farkedilir. Yeşil adres çubuğu içinde, sertifika sahibi kurumun kimlik bilgileri ve sertifikanın hangi sağlayıcı tarafından temin edildiğide hareketli bir şekilde gösterilir.Aynı zamanda sitenin sağ alt köşesinde konumlandırılan Corner of Trust güven logosu ile kullanıcıların sitenize olan güveni pekiştirilir.Böylelikle sitenize olan güven arttığında da ziyaretçilerinizin, müşterilerinize dönüşmesi kolaylaşır.

EV SSL doğrulama süresi kaç gün sürmektedir?
- Sertifikanız sizden istenmiş olunan belgelerin teslimi ve onaylanması durumda 2 iş günü içinde tarafınıza gönderilecektir.

Adres çubuğunda firma ismim görülecek mi?
- EV SSL ile adress çubuğunda belirtilecek yeşil bar ile firmanızın ticari ünvanını görünmesiyle görsel olarak güvenin pekiştirmesi sağlanacaktır.

Comodo,hangi kuruluşlara SSL Sertifika ürünleri sağlıyor?
- Comodo, ZİRAAT BANKASI, TBMM,NIC-TR,TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ gibi büyük kamu kuruluşlarının yanı sıra, binlerce KOBİ ve online mağazaya SSL Sertifika ürünleri destek ve danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır.

EV SSL sertifika için gerekli evraklar nelerdir?
- EV SSL için gerekli belgeler:
1. İmza yetkilisi tarafından doldurulan EV Subscriber Form ve EV Request form. Bu formların nasıl doldurulacağı ile ilgili tarafımızdan destek alabilirsiniz.
2. Faaliyet Belgesi veya Sicil Gazetesi
3. Vergi Levhası
4. EV SSL başvurusunda bağlı bulunan ticaret odası kaydı incelenirken, şahıs firmalarında ise bağlı bulunulan Esnaf ve Sanatkarlar Odası kaydı sorgulanarak güncelliği kontrol edilmektedir.
5. Sertifika almak isteyen firmaya bilgilerinin teyidi için ITO, ATO v.b. gibi bağlı bulunduğu ticaret oda kaydı yada devlete ait resmi bir websitesinden yada DUNS kaydından firma iletişim bilgileri kontrol edilmekte olup,bu iletişim bilgilerinden ilgili firmaya ulaşılarak sertifika isteği ve firmanın ilgili iletişim bilgilerinin ulaşılabilirliği kontrol edilmektedir.

Sigorta Bedeli ne anlama gelmektedir?
- SSL sertifikası Dijital kimliğinizi doğrular .EV SSL sertifikasında kullandığınız dijital kimliğiniz, bilginiz dışında 3. kişiler tarafından usülsüz kullanıldığı taktirde (Kimlik hırsızlığı ...vb) Uluslar arası sigorta şirketleri tarafından 250.000$'a kadar sigortalıdır. Bu durumun oluşabilmesi için özel anahtarınızın ve sertifikanızın başkaları tarafından ele geçirilmesi gerekmektedir. Bu tip bir durumun oluşması normal şartlar altında mümkün değildir.

Sertifika işlemleri ile ilgili destek alabilir miyim?
- Sertifika işlemleriniz ile ilgili her türlü teknik sorularınız için müşteri panelimiz üzerindeki destek sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sertifikamı yanlışlıkla sildim, ne yapabilirim?
- Yanlışlıkla silinen sertifikalarınızı, ekstra bedel ödemeden yeniden alabilmeniz için müşteri panelimiz üzerindeki destek departmanımıza ulaşmanız gerekmektedir.


İptal ve İade İşlemleri

 • SSL sertifikası işlemlerinde sertifika oluşturulduktan sonra iade alınmamaktadır.
 • Sertifikalarda minumum hizmet süresi 1 yıldır.